Στόχος μας είναι να εκμεταλλευτούμε τις δυνατότητες αυτής της ηλικίας, να δίνουμε ερεθίσματα, να δουλέψουμε με κάθε παιδί ξεχωριστά και με όλα μαζί. Να προσέχουμε το σώμα του, την κίνηση του, το μυαλό του, τα συναισθήματα του, τους ρυθμούς, τις ικανότητες και τις αδυναμίες του. Να μην το πιέζουμε μα να το βοηθάμε να ζει με κανόνες. Να χαίρεται που έρχεται στο σχολείο!
Να ανυπομονεί να γυρίσει μετά τις διακοπές. Να μας αγαπά και να μας εμπιστεύεται.
Συγχαρητήρια!