ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΑΘΗΜΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΕ ΕΝΑ ΚΟΣΜΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ. ΟΛΑ ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΑΡΕΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ.
Τα μαθήματα για αρχάριους αρχίζουν με εύκολα σχέδια για να προσαρμοστεί η μαθήτρια /τής στα εργαλεία και στα μηχανήματα.Στα πρώτα μαθήματα μαθαίνουμε πώς να κόβουμε, να τρυπάμε, να λειαίνουμε και να σφυρηλατούμε τα μέταλλα. Μαθαίνουμε να κολλάμε τα μέταλλα με το κολλητήρι (ERSA 25W) και την κόληση με ασήμι (όχι με φλόγιστρο για λόγους ασφάλειας).Εφ’ οσον η μαθήτρια /τής έχει αποκτήσει άνεση με τα εργαλεία και τα μηχανήματα και γνωρίζει καλά την χρήση τους, τα μαθήματα δυσκολεύουν και οι τεχνικές και τα σχέδια γίνονται ολοένα και πιο περίπλοκα.
Συγχαρητήρια!